InterCora

Firemní strategie

Od roku 1993 jsme úspěšně postavili, pronajali nebo prodali komerční centra s celkovou plochou 2 miliony metrů čtverečních. Už 25 let pomáháme růst obchodním řetězcům, mezi jinými to jsou Penny Market, Lidl, Tesco, Ahold, Billa a zejména Kaufland.

Zkušenosti a každodenní práce

Společnost InterCora založili společníci Dr. Günther Zembsch a Ing. Ivan Hlaváček. Za úspěchem firmy stojí velké pracovní nasazení a zkušenosti jejích zakladatelů. Günther Zembsch se v oblasti developmentu pohybuje už přes 40 let, je analytik, stratég a vizionář, který vytváří nové koncepce. Ivan Hlaváček má na starosti řízení firmy, koordinaci a realizaci projektů.

Dr. Günther Zembsch

Ing. Ivan Hlaváček

Nízkonákladový koncept

Stavíme větší i menší obchodní centra, která jsou nízkonákladová. Přinášíme jednoduchá řešení a efektivně vytváříme nejlepší kvalitu za nízkou cenu. Objekty jsou přízemní, není třeba investovat do budování podzemních garáží. Zákazníci parkují na rozsáhlých pozemcích naproti vstupu do obchodů. Jen 3 % tvoří neproduktivní plocha.

Protože v nákupních centrech není nákladná technika, jako jsou výtahy nebo eskalátory, provozovatel může nájemcům nabídnout nižší nájemné než v obchodních mallech. Nájemci mají nízké provozní náklady, a tak mohou nabídnout i nízké ceny pro koncové zákazníky.

Jsme partnerem nájemců

Váš a náš úspěch jdou ruku v ruce. Proto společnost InterCora od začátku vystupuje jako partner nájemců. Jsme vlastníkem a nikoli prodejcem nemovitostí – objekty prodáváme jen na přání nájemních partnerů, jako je třeba Kaufland nebo Tesco. Provozní starosti neseme na svých bedrech, vy tak můžete veškerou energii věnovat svému podnikání.

Obchodní prostory si v našich obchodních domech pronajímají například  Takko, Deichmann, KiK, Kenvelo, New Yorker, Hervis Sport, K+B Elektro, Okay, JYSK, dm drogerie, Rossmann nebo Tchibo. Své místo v našich komerčních centrech mají i lékárny nebo gastronomické provozy.

Budujeme komerční centra na klíč

Realizujeme také projekty centrálních skladů a logistických center, třeba pro společnosti Kaufland nebo Lidl. Pro společnost A-Keramika, významného obchodníka se stavebními materiály v Praze-Stodůlkách, jsme postavili New Home Center, jež disponuje velkými výstavními prostorami. Vybudovali jsme také velké hobby markety a velké obchodní domy s nábytkem, například pro společnosti Hornbach, Obi, XXXLutz nebo Asko.

Stavíme i v zahraničí

Máme za sebou úspěšnou realizaci desítek projektů v zahraničí. Obchodní aktivity rozvíjíme na Slovensku. Působili jsme také v Rumunsku.

Slovensko

První obchodní dům Kaufland jsme na Slovensku postavili v roce 2001. Od té doby jich přibylo sedm. Slovenská sesterská společnost Primum postavila v Bratislavě také místní centrálu Kaufland. V roce 2014 koupila OC MALAVIA v Malackách a v roce 2017 otevřela nákupní centrum Terminal v Banské Bystrici, které je efektivně propojené s novým autobusovým nádražím.  Jde o ojedinělý projekt na evropské úrovni oceněný jako nejlepší developerský projekt na Slovensku v roce 2017. Další projekty na Slovensku připravujeme a provozujeme – podívejte se.

Rumunsko

Expandovali jsme také do Rumunska, kde jsme vystavěli 48 objektů pro společnost Kaufland. První nákupní centrum s nájemcem Kaufland bylo otevřeno v roce 2006 ve městě Arad. Následovala obchodní centra ve městech Buzau, Resita, Deva a Slobozia. V Rumunsku jsme postavili přes 10 diskontních prodejen Plus, jež byly později přebudovány na markety Lidl a pronajaty. Nyní už v Rumunsku aktivně nepůsobíme.