Firemní strategie

Za úspěchy společnosti stojí velké nasazení jejích společníků, Dr. Günthera Zembsche a Ing. Ivana Hlaváčka. Dr. Günther Zembsch je stratég, který na základě svých analytických a právních zkušeností v oboru vytváří koncepce. Má rozsáhlé, více než 40leté zkušenosti v oblasti strukturování a financování nemovitostí, především v oblasti maloobchodu. Ing. Ivan Hlaváček má technické vzdělání a jeho hlavním úkolem je řízení chodu firmy a koordinace realizace projektů.

Skupina InterCora vybudovala doposud více než 250 větších i menších nákupních center jak v České republice, tak i na Slovensku a v Rumunsku. Již více než 20 let doprovází při expanzi takové řetězce, jako je Penny Market, Lidl, Tesco, Ahold, Billa a zejména Kaufland. Nabídka potravinářského sortimentu v samoobslužných obchodních domech je doplňována nabídkou nepotravinářského zboží. Tradičními nájemci a partnery jsou např. Takko, Deichmann, KiK, Kenvelo, New Yorker, Hervis Sport, K+B Elektro, Okay, JYSK, dm drogerie, Rossmann, Tchibo, lékárny, gastronomické provozy a různé další služby.

Low-cost koncept

Veškerá provozovaná nákupní centra lze označit za tzv. nízkonákladová (low-cost) centra. Všechny objekty jsou přízemní, nejsou tu parkoviště na střeše ani podzemní garáže. Namísto toho byly zakoupeny rozsáhlé pozemky, na nichž se parkoviště nalézají přímo proti vstupu do obchodů. Nájemci mají zpravidla přímé napojení na parkoviště, zčásti pak i další vstupy a malou galerii. Podíl neproduktivní plochy, jako je galerie v nákupních centrech, činí cca 3 %. Díky nepřítomnosti nákladné techniky, jako jsou výtahy, pojízdná schodiště, lze nabízet nízkonákladové nájemné. Naši nájemci vedou v nízkých nákladech a tedy i v nízkých cenách. Úprava prodejen, vstupů a infrastruktury probíhá podle přání nájemců. Z tohoto důvodu se také uzavírají pouze dlouhodobé nájemní smlouvy. Z důvodu spojení se samoobslužnými obchodními domy a jejich frekvencí zákazníků je prodejcům nepotravinářského zboží pronajímána nejen obchodní plocha, nýbrž i tato frekvence.

InterCora jako partner nájemců

Společnost InterCora lze v sektoru pronájmu srovnat s diskontním prodejcem – nabízí jednoduchá řešení problémů a nejlepší kvalitu za nízkou cenu. InterCora také zůstává partnerem nájemců, InterCora je vlastníkem a nikoli prodejcem nemovitostí. Objekty se prodávají pouze na přání nájemních partnerů, jako jsou např. Kaufland nebo Tesco, ve všech ostatních případech zůstávají ve vlastnictví společnosti InterCora – skupina InterCora vlastní více než 1 milion m² nájemní plochy.

Kromě klasického obchodování s nemovitostmi v maloobchodním sektoru jsou realizovány i projekty centrálních skladů a logistických center, např. pro společnosti Kaufland a Lidl. Pro společnost A-Keramika, významného obchodníka se stavebními materiály, bylo v Praze – Stodůlkách vybudováno New Home Center, které disponuje velkými výstavními prostorami.

V uplynulých letech byly též vybudovány velké hobby markety pro společnosti Obi a Hornbach, pro Obi jako nájemní objekty, pro Hornbach jako objekty ke koupi. I v oblasti prodeje nábytku pracuje InterCora jako developer například pro koncern Lutz v Rakousku. V domovském městě Plzni se věnuje i bytové výstavbě, byty jsou buď provozovány jako apartmány nebo prodávány pro bydlení či jako investiční příležitost.

 

 


InterCora na Slovensku

Koncept nízkonákladových obchodních center je praktikován i na Slovensku. Dosud bylo na Slovensku vystavěno 8 samoobslužných obchodních domů Kaufland. První zrealizovaný byl otevřen v roce 2010 v Prievidzi. Slovenská sesterská společnost InterCory postavila v Bratislavě místní centrálu společnosti Kaufland, kombinovanou se samoobslužným obchodním domem. Do portfolia InterCory přibylo v roce 2010 první nákupní centrum v Rimavské Sobotě a další dvě nákupní centra v Novém Mestě nad Váhom a v Partizánskem byla otevřena v roce 2013. Další plánované nákupní centrum na Slovensku bude zrealizováno ve městě Bánovce.


InterCora v Rumunsku

Rumunské sesterské společnosti provedly pro společnost Kaufland development 48 samoobslužných obchodních domů, které jsou již otevřeny. Koncern InterCora postavil a otevřel celkem více než 100 samoobslužných obchodních domů Kaufland, více než 20 dalších se nalézá ve stádiu vývoje. První nákupní centrum s Kauflandem, hlavním nájemcem, bylo otevřeno v roce 2006 ve městě Arad. Další obchodní centra ve městech Buzau, Resita, Deva a Slobozia byla otevřena v roce 2008.

Společníkem a jednatelem v Rumunsku je pan Clemens Petschnikar. Svoje znalosti maloobchodního sektoru získal v Rakousku u společnosti a jako jednatel společnosti Billa Rumunsko.

Koncern v Rumunsku postavil 12 diskontních prodejen Plus, které byly přebudovány na markety Lidl a pronajaty.

I v Rumunsku byla obchodní centra budována podle českého vzoru s pokud možno stejným složením nájemců.